google sahibi

Google Sahibi Kim ? Google Sahibi
Google Kime Ait ? Google Kim Kurdu ? 

Google ne demek ?  "googol" sözcüğü üzerinde yapılan oynanma neticesinde oluşmuş ve 1'in ardında 100 kadar sıfırın gelmesiyle oluşan rakamı belirten matematiksel bir terimdir. Bu terim, Edward Kasner adındaki Amerikalı matematikçinin yeğeni Milton Sorotta tarafından bulunmuştur. Google’ın bu terimi kullanmasıyla verdiği mesaj, şirketin dünyadaki tüm bilgiyi organize etme misyonunu yansıtmasıdır.

Google çevrimiçi bilgi dağıtımı, reklam teknolojileri ve arama motorları için yatırımlar yapan çok uluslu bir Amerikan anonim şirketidir. İnternet üzeriden hizmet ve ürünler geliştirmektedir. Google karının büyük bir kısmını, Google Adwords üzerinden sağladığı reklam aracılığıyla elde etmektedir. Peki google sahibi kim ? ve Google kim Kurdur? Şirket, Larry Page ve Sergey Brin tarafından, Stanford Universitesi'nde doktora öğrencisi oldukları sırada kurulmuştur. 

Google, ilk kez Eylül 1998 tarihinde özel bir şirket olarak kurulmuştur. Larry Page, Sergey Brin ve Eric Schmidt, 2024 yılına kadar Google'da birlikte çalışmak üzere anlaşmışlardır. Google kuruluşun misyonu "dünyadaki bilgiyi organize etmek ve bunu evrensel olarak erişilebilir ve kullanılabilir hale getirmektir" şeklinde tanımlamaktadır.


Şirket, ve Google, Google Buzz, ve Orkut gibi sosyal ağ platformları ile elektronik posta hizmeti Gmail servisi gibi çevirmiçi hizmetler sunmaktadır.Web tarayıcısı Google Chrome, fotoğraf görüntüleme ve düzenleme yazılımı Picasa ve anlık mesajlaşma Google Talk da şirketin başlıca uygulamaları arasında dır.Bunlar dışında, Android mobil işletim sistemi gelişiminde de öncülük etmiştir.YouTube, Blogger, gibi google'a ait diğer siteler arasında olup,  en çok ziyaret edilen siteler arasında dır. 
 
Kimin © 2013 | Plantilla diseñada por Ciudad Blogger